Veterinaarmeditsiin 2024

Veterinaarmeditsiin 2024

Veterinaarmeditsiin 2024

Veterinaarmeditsiin 2024

Veterinaarmeditsiin 2024

Veterinaarmeditsiin 2024

Veterinaarmeditsiin 2024

Veterinaarmeditsiin 2024

Veterinaarmeditsiin 2024

Veterinaarmeditsiin 2024

Lektorid

Radka Borutova

Dr. Radka Borutova joined Alltech in 2020 as Global Technical Support Manager for the Alltech. She has over 15 years of experience working in several prominent roles with leading names in the global animal nutrition industry. Throughout her career, she has worked with stakeholders throughout the feed supply chain to better understand the impact of mycotoxins across all the primary species, helping to establish the most effective strategies to mitigate the risk. 

A native of Slovakia, Radka holds a Ph.D. in veterinary medicine from the University of Veterinary Medicine in Kosice. To attain her degree, she completed her thesis titled "Effects of Fusarium mycotoxins on antioxidant and immune status in poultry" and has since authored 14 peer-reviewed studies in the area of mycotoxins.

Other notable distinctions of Radka’s include a position as chief state counsellor in the Ministry of Agriculture of the Slovak Republic and postgraduate student, teacher, and member of the Laboratory of Selenium Metabolism in the Institute of Animal Physiology, Slovak Academy of Sciences.

 

 

 


 

Kerli Mõtus

Kerli Mõtus omandas loomaarsti kraadi Eesti Maaülikoolis 2006. aastal ja doktorikraadi 2012. aastal. Aastatel 2016-2018 tegi ta järeldoktorantuuri Rootsi Põllumajandusteaduste Ülikoolis. Kerli Mõtus töötab EMÜ-s karjatervise kaasprofessorina. Tema teadustöö keskendub peamiselt erinevatele piimakarja tervise aspektidele, näiteks piimaveiste suremuse, karjast väljamineku ja eluea pikkuse riskitegurite tuvastamisele, vasikate hingamisteede haiguste etioloogia selgitamisele jm. Samuti nõustab ta Eesti piimatootjaid vasikate haiguste osas ning annab nõu karjatervise programmide rakendamisel ja nakkushaiguste tõrjes.

 

 

 

 


 

Tiia Ariko

Õppis aastatel 1999-2006 Eesti Maaülikoolis veterinaarmeditsiini erialal, kuid õpingud jäid lõpetamata. 2007 lõpetas samas ülikoolis bakalaureuseõppe loomakasvatussaaduste tootmise erialal ning kaks aastat hiljem magistriõppe loomakasvatuse erialal. Töötab Eesti Maaülikoolis õpetajana Veterinaarmeditsiini ja Loomakasvatuse Instituudis Söötmisteaduse õppetoolis ning muuhulgas õpetab koerte ja kasside käitumist ja koerakasvatust.

Koerte koolitaja alates 2004. ja käitumisnõustaja alates 2011. aastast. Aastal 2019 omistati talle Eesti Kennelliidu teenetemärk: Suur Kuldmärk.

Tiia jaoks on loomulik, et inimese kõrval on koer või kass või mõni teine lemmikloom. Teda paneb imestama, et koolis õpetatakse lastele, kuidas pungub hüdra, kuid ei räägita, kuidas suhelda meie kõige arvukama teisest liigist kaaslase – koeraga.

Ta puutub igapäevaselt kokku käitumisprobleemidega koertega, kuid enamasti on probleem selles, et inimene lihtsalt ei mõista koera ja tulemuseks on kommunikatsiooniprobleem. Pigem võibki öelda, et Tiia püüab aidata koeri, kellel on probleeme inimeste ühiskonnas kohanemisega. Üritab näha ja lahendada situatsioone koerte silmade läbi.


 

Kairit Reiman

Kairit Reiman on teenindustreener ja müügikoolitaja, kelle koolitustel on osalenud üle 10 000 teenindaja. Kairit usub, et inimesed, kelle töö on kasvõi osaliselt teenindusega seotud, on ühiskonna parim osa, sest nende võimuses on tuua rõõmu ja heasoovlikkust igasugustes eluvaldkondades.

Kairitil on mitmekülgne teenindus- ja juhtimiskogemus toitlustusest telekommunikatsioonini ja hariduseni ning ta on kolm magistrikraadi. Tema koolitusi hinnatakse lihtsa keele, positiivsuse ja praktiliste näidete poolest. Lisaks teenindajate koolitamisele on Kairit ka eesti keele ja kirjanduse õpetaja, kes väärtustab meie emakeelt ja kultuuri sügavuti.

Tema koolitused on harivad, kaasahaaravad ja inspireerivad, aidates osalejatel arendada oma oskusi ja saavutada paremaid tulemusi teenindusvaldkonnas.

Kairiti peres kasvab 7-aastane sheltie Jordi ja 3-aastane varjupaigast pärit kass Tessa.

 

 

 


 

Olga Sjatkovskaja

Olga Sjatkovskaja, DVM, ISFM AdvSertFB
Haabersti loomakliinik ( ISFM Silver Cat Friendly Clinic) 
Eesti Kassiaarstide Ühing - ISFM National Partner 
ISFM, AAFP, ISCAID liige 

 

 

 

 

 

 

 


 

Julia Laanemets

Julia Laanemets on psühholoog, psühhoterapeut ja koolitaja-suhtlemistreener. Julia töötab oma erapraksises, aidates inimestel hoolitseda oma vaimse tervise eest ja hoida terveid suhteid. Aastast 2021 on ta Eesti Maaülikooli külalisõppejõud, õpetades tulevastele loomaarstidele läbipõlemise ennetamist, enesehoidu ja suhtlemisoskusi.

 

 

 

 

 

 


 

Marju Sammul

Marju Sammul – Ravimiameti statistikabüroo spetsialist, Eesti Maaülikooli doktorant
Marju Sammul on veterinaarravimite kasutamise andmeid kogunud ja analüüsinud ligi 17 aastat. Eriline tähelepanu on olnud suunatud antibiootikumide kasutamise statistikale nii loomade kui inimeste ravis. Ta on kaasatud antimikroobsete ravimite kasutamise ja antimikroobse resistentsuse töörühmadesse riiklikul ja rahvusvahelisel tasandil (ESVAC, ESUAvet, WOAH). Tema esimene kraad oli farmaatsiateaduses ja täna on ta veterinaarmeditsiini doktorant.

 

 


 

Toomas Orro

Lõpetanud EPMÜ loomaarstine 1997 aastal ja kaitsnud doktoriväitekirja 2008 aastal Helsingi Ülikoolis, veterinaarmeditsiini teaduskonnas. Alates 2012 aastast Eesti Maaülikooli, veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi professor (koduloomade kliinilise immunoloogia). Teadustöö põhisuund on üldise põletikuvastuse uurimine, täpsemini akuutse faasi valgud koduloomadel.

 


 

Imbi Nurmoja

Imbi Nurmoja – Riigi Laboriuuringute ja Riskihindamise Keskuse (LABRIS) direktori asetäitja loomatervise alal. Lõpetanud Maaülikoolis veterinaarmeditsiini eriala. Doktorikraadi kaitsnud samas ülikoolis 2021.a sigade Aafrika katku epidemioloogia teemal. 
Tal on enam kui 20 aastane töökogemus loomade nakkushaiguste diagnostika valdkonnas. Igapäevatööks on koordineerida LABRISes loomatervise valdkonna tegevusi sh tegutsemist ametliku kontrolli laborina ja riikliku referentlaboratooriumina, korraldada valdkonnaga seotud teadus- ja arendustegevusi ning riigi sisest ja rahvusvahelist koostööd.

 

 


 

Maare Mõtsküla

2015. aastal lõpetasin Tartu Ülikoolis bioloogia eriala molekulaarbioloogia suunal, mille järgselt  suundusin õppima Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini. Õpingute ajal praktiseerisin Rakvere Piimaühistus, mitmetes Eesti väikeloomakliinikutes ning eksootiliste loomade huvi viis mind õppima Itaaliasse ja Tai Kuningriiki. Alates kolmandast kursusest töötasin loomaarsti abilisena. Lõpetamise järgselt 2021. aastal läbisin täiendõppeprogrammi (internatuuri) Eesti Maaülikooli Väikeloomakliinikus, kus jätkasin tööd üldarstina, pidades ka loenguid üliõpilastele.  Minu lemmikvaldkondadeks on hingamiselundkonna ja südame-veresoonkonna haigused. Täiendavaid teadmisi nende teemade osas olen ammutanud ESAVS Internal Medicine: Respiratory and Cardiac diseases  ja Cardiology koolitustel. Hetkel olen täiskohaga ema väikesele pisipõnnile ja töötan Eesti Maaülikoolis nooremteadurina. Minu doktoriõpingute teemaks on vektor-siirutajad, täpsemalt pistesääsklased ning nende poolt kantavad haigustekitajad.

Napi vaba aja veedan meelsasti hobidega tegeledes, milleks on võrkpall, mootorrattad, karate, spikeball ja langevarjundus. 


 

Age Kärssin

Age Kärssin on lõpetanud Eesti Põllumajanduse Akadeemia loomaarstina (1989) ning kaitses 2024. aastal Eesti Maaülikoolis doktorikraadi loomaarstiteaduses teemal “Eesti metsloomadel esinevad Trichinella liigid”.

Töötab Riigi Laboriuuringute ja Riskihindamise Keskuse riskihindamise osakonna juhtivspetsialistina loomatervise valdkonnas. 

Alates 1993. aastast on ta töötanud veterinaarlaboratooriumis: Järvamaa Veterinaarkeskuse laboratooriumis seroloogia osakonnas ning Paide Veterinaar- ja Toidulaboratooriumis seroloogia ja hiljem mikrobioloogia osakonna juhatajana.

Aastast 2004 töötab ta loomahaiguste valdkonnas Tartu Veterinaar- ja Toidulaboratooriumis. Põhivaldkonnad on loomade bakter- ja parasitaarhaigused ning mikroobide antibiootikumiresistentsus.

Ta on avaldanud ja retsenseerinud artikleid rahvusvaheliste teadusajakirjades, teinud ettekandeid rahvusvahelistel konverentsidel, osalenud uurimisprojektides ja teaduskoostöö võrgustikes ning kuulub mikroobide antibiootikumiresistentsuse vähendamise veterinaaria valdkonna tegevuskava väljatöötamise töörühma. 

Age Kärssin kuulub Skandinaavia-Balti Parasitoloogia Ühingusse (SBSP), olnud ühingu juhatuses Eesti esindaja ning 2023. aastal Tartus toimunud Skandinaavia-Balti Parasitoloogia Ühingu 10. rahvusvahelise konverentsi korraldustoimkonna koordinaator.

Age Kärssin on töötanud ka loomaarstina Paide loomakliinikus ning veterinaarparasitoloogia õppejõuna Eesti Maaülikoolis, osalenud ettevõtluses Paivet OÜ juhatuse liikmena.


 

Margus Korsjukov

Margus Korsjukov on lõpetanud keskkonnatehnika eriala. Hetkel tegeleb ta ministeeriumis veevaldkonnas veekeskkonnale ohtlike ainete teemadega.

 

 

 

 

 

 

 


 

Kalle Kask

Sündinud 13.07.1965 Tartus
Tartu 8. keskool 1983 (lõpetamine)
EPA Veterinaariateaduskond 1986 – 1991
Tartumaa Vambola kolhoos peaveterinaararst 1991 – 1993.
EMÜ alates 01.01.1993 kuni praeguseni. Olen töötanud lektori, dotsendi ja professorina. Olen õpetanud ja õpetan Koduloomade Sünnitusabi ja günekoloogia kursust, samuti endokrinoloogiat ja veisekarja sigivuse tervishoidu ja ainevahetushaigusi. Hetkel töötan vanemlektori ametikohal.
Olen kaitsnud veterinaarmeditsiini doktori kraadi 1999 aastal Rootsi Põllumajandusteaduste Ülikoolis. Seal läbisin ka doktorantuuri 1995 – 1999.
Teadustöö põhisuunad on olnud veiste poegimisjärgse järgu uuringud ja emakapõletike ravimetoodikad.

 

 


 

Kadri Kabel

Kadri Kabel on lõpetanud keskkonnateaduse eriala ja töötanud gümnaasiumi loodusainete õpetajana. Viimased kuus aastat on ta tegutsenud ministeeriumis loomade heaolu valdkonnas katseloomade kasutamise ja lemmikloomade jälgitavuse teemadega. Hetkel töötab ta Regionaal- ja Põllumajandusministreeriumi toiduohutuse osakonna nõunikuna.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Tanel Tenson

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Tõnis Jairus

Kahe lapse isa, reservväelane, loomakasvatus MsC, loomakasvatusnõustaja ja loomakasvatusjuht.
2015 aastal lõpetasin EMÜ loomakasvatuse BsC ning alustasin tööd loomakasvatusjuhina Muuga PMOÜ-s. 2017 aastal lõpetasin magistrantuuri.  2018 aastal alustasin tööd Sadala Piim OÜ tegevjuhina. 2022 aastast alates töötanud Anu Ait OÜ-s loomakasvatusnõustaja ning projektijuhina. Igapäevane töö loomakasvatusejuhtimine Tammikus OÜ-s ning Anu Ait OÜ-s nõustajana. Viinud läbi ning tõlkinud erinevaid koolitusi ja õppepäevi. Olnud külalislektor EMÜ-s ja JKHK-s.


 

Alix Freeman

Alix (BA MA BVSc Dipl.EVDC MRCVS, EBVS® specialist and RCVS specialist in veterinary dentistry, Clinician in dentistry and oromaxillofacial surgery, Eastcott Referrals President British Veterinary Dental Association) graduated from the university of Bristol in 2008. After several years in general practice she began a residency in dentistry and oral surgery in 2019 at Eastcott veterinary clinic under the supervision of Peter Southerden and Andrew Perry.

She became an RCVS and EBVS European Specialist in veterinary dentistry in 2022. She continues to work at Eastcott which is now one of the largest dentistry and oral surgery teams in Europe. Alix’s main interests lie in management of maxillofacial fractures, palatal and reconstructive surgery and oral medicine cases.

Outside of work she is president of the British Veterinary Dental Association.

 

 

 

 


 

Clarisse D'Août

Clarisse graduated from the University of Liege (Belgium) in 2017. She then completed a rotating internship at the CHV Nordvet (Lille, France) before moving to the UK and working at Lumbry Park Veterinary Specialists as an Internal Medicine intern. She started her Internal Medicine Residency in May 2019 and became a Diplomate of the European College of Veterinary Internal Medicine (ECVIM-CA) in 2023.

Clarisse loves all areas of Internal Medicine. However, she has a particular interest in gastrointestinal and endocrine diseases, but also in feline medicine and cat-friendly practice.

 

 

 

 


 

Helen Kirjonen

Lõpetas Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini erialal 2017. aastal. Praktiseerinud Kaska-Luiga ja Ekso farmides. 2023. aastal läbis Eesti Maaülikoolis karjatervise täiendõppe kursuse. Huvipakkuvateks teemadeks on karjatervis ja antibiootikumide vastutustundlik kasutamine.

2024ndast aastast alustas doktoriõpinguid Eesti Maaülikoolis. Uurimisteemaks on “Vasikate hingamisteede mikrobioomi metagenoomiline iseloomustus, areng ning pikaajaline mõju”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Francisco A. Uzal

Francisco A. Uzal, DVM, FRVC, MSc, PhD, Dipl. ACVP, is a Distinguished Professor of Diagnostic Pathology and Branch Chief of the San Bernardino Laboratory of the California Animal Health and Food Safety, UCDavis. He trained in Argentina (DVM), Sweden (FRVC and MSc) and Australia (PhD and Post-Doc). He is a leading expert on clostridial diseases of animals with special emphasis in enteric diseases, and a special interest in gastrointestinal diseases of horses, ruminants and other farm animals.

Dr. Uzal has published ~ 355 articles in peer reviewed journals. He is the senior author of the chapter on “Alimentary Diseases”, for the 6th edition of “Jubb, Kennedy and Palmer’s Pathology of Domestic Animals” (2016, Elsevier; 7th edition forthcoming) and the first author of the textbook on Clostridial diseases of animals (2016, Wiley and Blackwell; 2nd edition forthcoming). He has also authored chapters on clostridial diseases in several traditional veterinary textbooks such as Diseases of Poultry, Diseases of  Pigs and Textbook of Internal Medicine. He has an active NIH research program on clostridial diseases with special emphasis on enteric diseases produced by Clostridium perfringens.

He is a Diplomate and Distinguished Member of the American College of Veterinary Pathologists, a member of the American Association of Veterinary Laboratory Diagnosticians and a member of the Argentinean Academy of Agronomy and Veterinary. He was the president (and founding member) of the Latin Comparative Pathology Group for 6 years and he is currently president-elect of the same organization; he was for 1.5 year the president of the Davis-Thompson Foundation and he is currently the Chief Executive Officer of the same Foundation.  Dr Uzal is an Associated and Photo Editor of the Journal of Veterinary Diagnostic Investigation, and Associate Editor of Anaerobe, Veterinary Research Communications and Microbiology Spectrum, and member of the editorial board of several other journals. He is fully bilingual (Spanish and English). 


 

Felipe Corrêa

Felipe Corrêa Obtained his Veterinary Degree in Chile in 2008. He completed a two-year equine surgery internship program at Milton Equine Hospital, followed by a 1-year equine internship at University of Guelph, both in Canada. 

Felipe then completed a MSc, followed by a PhD, both in Chile. His research projects resulted so far in 15 scientific publications, 5 oral presentations in worldwide veterinary conferences and several poster presentations in international scientific meetings. 

Furthermore, Felipe has been actively involved in teaching senior veterinary students since his graduation, and during 2017 he complete a University Teaching Skills Diploma. At the end of 2018, Felipe joined Egypt Equine Aid for 5 months, an NGO that rescues working equines in the surroundings of Cairo (Egypt). 

Felipe then completed a 3-year Residency (Specialization) in Equine Surgery at University of Pretoria (South Africa) before becoming EMÜ Equine Clinic -@emuhobusekliinik- section head. 

During the past 1 year Felipe has taken several modules torward the International Society of Equine Locomotor Pathology (ISELP) specialisation, a course in university teaching at University of Tartu, performed Erasmus visits in Moldova and Lithuania, taken 2 courses in fracture management of the AO Foundation, a course in laparoscopy, 3 arthroscopy courses, a course in objective gait analysis as well as a 3-weeks locum at The Equine Hospital in Saudi Arabia. 

Felipe is currently supervising 7 final year veterinary students MSc thesis.


Raidy Mägi

Lõpetas Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini erialal 2018 aastal. Lõpetamise järgselt astus Maaülikooli Väikeloomakliiniku nooremloomaarsti täiendõppeprogrammi, mis andis hea aluse edaspidiseks arstitööks ning võimaldas tutvuda erinevate distsipliinidega. 

Kohe esimesel aastal muutus Raidyle väga südamelähedaseks erakorraline meditsiin ja intensiivravi, millega tegeleb ka tänaseni. Pärast täiendõppeprogrammi läbimist jätkas tööd EMÜ Väikeloomakliinikus loomaarstina – tegeledes peamiselt esmaabi ja intensiivravi valdkonnas, kuid lisaks pakkus huvi ka anestesioloogia, eriti rõhuasetusega valuravile. 

Kõige silmapaistvamateks täiendkoolitusteks seni on ESAVS-i anestesioloogia ja erakorralise meditsiini/intensiivravi täiendkoolitused. Hetkel on käsil antud valdkonna koolituste läbimine, et oleks võimalik omastada selles valdkonnas ESAVS-i sertifikaat.
 
Lisaks loomaarstina töötamisele on Raidy ka Maaülikoolis õppejõud ning annab loenguid valuravi, erakorralise meditsiini ja intensiivravi teemadel. 

Hobi korras koolitan ka loomaomanikke, päästjaid ja koerajuhte loomadele esmaabi andmise kohta ning teen teavitustööd kroonilise valu tuvastamiseks loomadel. Oma vaba aja (mida on vähe) sisustab oma isikliku krantsikesega, tegeleb käsitööga ja itaalia keele õppimisega. Lisaks huvitub väga kriminaalpsühholoogiast ning loeb palju sellega seonduvat kirjandust, vaatab dokumentaalfilme ja kuulab taskuhäälinguid.


 

Andzela Lehtla

Üle 25 a kogemusega loomaarst ja õppejõud. Omab süvaväljaõpet eri loomaliikide silmahaiguste diagnostikas ja ravis. Lõpetas Eesti Põllumajandusülikooli 1994 aastal. Sellest ajast on pühendanud oma tööelu väikelooma meditsiinile. Töötas üldarsti/esmaabi ja kirurgia valdkonnas ning ligi 20 aastat Eesti Maaülikooli loomakliinikus.

15 aastat tegeleb süvitsi kõikide loomade silmahaigustega. Koostöö kolleegidega võimaldab aidata nii hobupatsiente kui eksootilisi loomi ja linde.

Alates 2002. aastast töötab õppejõuna Eesti Maaülikoolis, kus ta hetkel praktiseerib nii oftalmoloogia lektorina kui ka tegeleb sealses suurloomakliinikus hobuste silmahaiguste diagnostika ja raviga.

Lisaks praktiseerib ta aktiivselt nii Tartu Väikeloomakliinikus, Pet City Rannamõisa loomakliinikus ja pakub tasulisi konsultatsioone hobuse- ja väikelooma omanikele veebikeskkonnas (EyeHelpVet OÜ).

 

 

 

 


 

Asti Kuuse

Lõpetas Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini erialal 2015. aastal. Peale lõpetamist on töötanud nii veterinaarteenust pakkuvas ettevõttes kui ka farmis kohapeal loomaarsti ning loomakasvatusjuhina. Hetkel pakub loomaarstiteenust ning nõustab farme karjatervise küsimustes. Karjatervis on tema jaoks väga oluline – Asti leiab, et ennetamine ning loomade heaolu on kõige alus. Kui loomakasvataja oskab näha suurt pilti ning farmi kui ühtset tervikut, siis on alati võimalik asju paremaks muuta.

 

 


 

Naomi Church

Naomi Church graduated from the Royal Veterinary College in London in 2020 and has been practising as a large animal veterinary surgeon in Lincolnshire for the past 4 years. Her particular interests are farm animal surgery and youngstock health and welfare. She raises her own cattle, sheep and goats with her partner and family. One of her passions in her spare time is training and showing her Aberdeen Angus cattle and rare breed sheep. 

 

 

 

 


 

Owen Atkinson

Owen graduated from the University of Liverpool in 1994 with distinction. After working in clinical dairy practice for 19 years and gaining RCVS Specialist status he founded Dairy Veterinary Consultancy in 2013.

Owen is based in UK and provides advice and training for all types of dairy farming and veterinary businesses with a focus on leading effective change. He was awarded a Nuffield Scholarship (2010) to develop consultancy within the dairy veterinary sector. He developed the UK's national lameness management initiative for dairy farms (Heathy Feet Programme) and Dairy UK's MilkSure programme, for more responsible use of veterinary medicines and avoiding medicine residues in milk. He is an assessor for the National Association of Cattle Foot Trimmers and co-authored the well regarded textbook, Bovine Surgery and Lameness, 3rd Edition.

His research interests include the diagnosis and prevalence of sub-acute rumen acidosis and other rumen health disorders; the health and welfare of calves and behavioural characteristics of housed herds.

In 2022, Owen was awarded a Post Graduate Certificate in Change Leadership with distinction from Aberystwyth University. He is an experienced trainer, facilitator and mentor, as comfortable working with teams of people as he is with cows. He is experienced in working with hot climate dairy herds, as well as European dairy businesses of all scales and systems (housed; block calving; voluntary milking systems).

Owen’s professional goal is to improve the lives of cows and the people who look after them.

He can be contacted at owen@dairyveterinaryconsultancy.co.uk


 

Piret Kalmus

Piret Kalmus lõpetas Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini erialal 1994ndal aastal. 2001.aastal omandas ta magistrikraadi (teaduskraadi) Eesti Maaülikoolis teemal “Udaratervise programmi rakendamine lüpsikarjas”. 
2014. aastal kaitses Piret väitekirja teemal “Kliiniliste mastiitide diagnoosimine, ravi ja patogeenide antimikrobiaalne resistentsus Eestis”. 

Hetkel töötab Eesti Maaülikoolis kaasprofessorina kliinilise veterinaarmeditsiini õppetoolil õpetades tulevastele loomaarstidele mäletsejaliste kliinilist meditsiini ja veisekarja tervishoiu korraldust.  Ta töötab ka karjatervise nõustajana nii Eestis kui välismaal. 

Tema peamised teadustöö suunad on antibiootikumide kasutamine, antibiootikumiresisten-tsus ning mastiitide ravi ja ennetus.